1. Ana Sayfa
  2. Analiz
  3. [Teknik Analiz] Bitcoin’de 5 Mayıs’tan beri süren bir direnç kırılmak üzere.
Trendlerdeki Yazı

[Teknik Analiz] Bitcoin’de 5 Mayıs’tan beri süren bir direnç kırılmak üzere.

featured

5 Mayıs 2018 tarihinde başlayan ve 12 Mayıs’ta teyit etmiş olduğumuz düşen takoz formasyonunda BTC, 8400 seviyesine beş gün önce yapmış olduğu başarısız kırma denemesinin ardından 7800’ü test etmek yerine yeniden bir kanal kırma girişiminde.

Chartımızda görüleceği üzere 5 Mayıs’tan bu yana ilk defa trend çizgimizin dışında bir mum açılışı oldu. BTC’nin mevcut seviye üzerinde kapatması, 1 saatlik chartta oluşan Ters Omuz Baş Omuz formasyosunun ense çizgisinin aşılması, yani fiyatın kısa süreli yükselişi anlamına gelecektir. Bu seviye kısa vadede BTC için kritik.

Peki 8400  neden aşılamıyor?

Yukarıda ki bir günlük chartımız ile ichimoku analizine yakından bakalım. Son üç gündür BTC’nin yaptığı yükseliş denemesi Ichimoku’nun tabanı tarafından reddedilmekte. Fiyat diğer yandan 8300 seviyelerindeki düz kijun-sen çizgisi (mavi) tarafından desteklenmekte.

Geçtiğimiz haftalarda bizleri takip eden okuyucularımız, 9350 ve 8800 seviyelerinde “tekrar tekrar denenip kırılamayan” direnç sonucu fiyatın nasıl düştüğüne şahit olmuştu.

Bu seviyenin aşılamaması durumunda fiyat 8000’e, hatta önceki analizlerimizde belirttiğimiz 7800 seviyelerine gerileyebilir.

Osilatör uyumsuzluk ve diğer analizlerimizde şu anda fiyatın yönüne ilişkin bir veri yok. Günlük mumun takoz üzerinde kapanması, boğalar için ilk olumlu haber olacaktır.

Analiz ve yorumlarıma twitter’da @kriptoanalitik isimli hesaptan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap