İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Analiz
  3. [Teknik Analiz] BTC $8100- $8900 kanalına döner mi?
Trendlerdeki Yazı

[Teknik Analiz] BTC $8100- $8900 kanalına döner mi?

btcxxx

Dünkü analizimizde düşen takozdan yapılan çıkış sonrasında takoz üst çizgisinden (8100) bir sekme olup olmayacağını incelemiştik. 8100 bölgesinde çok güçlü dirençler olmasına ve bu seviyede fiyatın “çift dip” yapmış olmasına rağmen, hacimsiz BTC yükselişi gecenin geç saatlerinde 7900’lara dump ile sonuçlandı.

Ichimoku ve Woodies CCI analizleri, fiyatın düşüş trendinde olduğuna işaret etmekte. Osilatör uyuşmazlığı açısından da bize yakın bir zamanda yükselme beklentisi yaratacak teknik bir husus göremiyorum.

Ancak fiyatın 7800’lerden dönebilmesi için iki sebep var:

Birinci ve en önemli husus, fiyatın Temmuz 2017’den bu yana günlük chartta kırılmamış mor destek çizgimizden sekmiş olması. Görselimizdeki paralel mor çizgiler, uzun vadeli destek/direnç çizgileridir:

Bu çizginin, yani 7800 seviyesinin delinmesi ve günlük mumun altında kapanışı, Temmuz 2017’den bu yana ilk kez bu trendin kırılması anlamına gelecek. Dolayısıyla boğaların bu seviyeyi korumak için ciddi bir savaş vereceklerine inanmaktayım.

Fiyatın 7800’lerden dönmesi için ikinci bir sebebimiz de, yaklaşık bir hafta önce paylaşmış olduğumuz BTC “ATH öncesi fraktal” analizindeki fiyat hareketidir. Fiyat, üçgen içerisinde beklediğimiz hareketini sürdürmekte ve sizlerle geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğumuz “Her ayın 6’sında değişen trend” analizi ile de uyumludur.

Değerlendirme: Fiyatın 7800 altında kapanması, tüm yukarıda ifade ettiğimiz senaryoların geçersiz kılınmasına ve ayı piyasasının teyit edilmesine sebep olacaktır. Fiyatın 7800’lerden dönerek kısa vadede yükselişe geçmesi ve önümüzdeki haftalarda yatay hareketini sürdürmesi, “6 Hazirandan sonra yükseliş” senaryomuzu hayata geçirecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap