İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Analiz
  3. [Teknik Analiz] BTC’de aşılamayan $9350 direnci – “$11.7k’ya yolculuk” senaryosu hala geçerli mi?

[Teknik Analiz] BTC’de aşılamayan $9350 direnci – “$11.7k’ya yolculuk” senaryosu hala geçerli mi?

featured

Nisan sonundan beridir BTC’nin zig-zag hareketlerle yükselen bir kanal içerisindeki hareketini, “$11,700’e yolculuk” sloganı ile sizlerle günlük analizlerimizde irdeliyoruz.

İncelenmesinden de görüleceği üzere fiyat, günlük mum kapanışlarında iki haftadır bu kanal içerisindeki hareketini sürdürdü.

Fiyatın 1 yıl içerisindeki işlem hacminin %70’ini temsil eden alanın üst duvarı ve son bir ayda en çok işlem yapılan fiyat olan POC noktalarının kesiştiği “yıldızlı” destek noktamız, dün ve önceki gün 8900’lere kadar geriyen BTC’yi tekrar kanalımızın içerisine itmeyi başardı.

Fiyatın tekrar kanalımızın içine dönme ihtimalinin güçlü olduğunu, sizlerle paylaştığımız “alçalan takoz”, güçlü düz kumo tavanı desteği ve stochastic osilatöründeki aşırı satım ipuçları sayesinde öngörmüştük. Fiyat, beklediğimiz gibi 12 saatlik chartta kumo bulutuna bir giriş denemesinde bulunduktan sonra alçalan takozdan kurtularak yukarıya doğru bir hamle yaptı. Ancak yukarıdaki chartımızda görebileceğiniz Tenkan-Sen’in yanı sıra, 4 saatlik chartımızda göreceğimiz çok ciddi dirençler ile karşılaştı:

Önce 4 saatlik chartımızda 9300 seviyelerinde kesişen trend kanalı çizgimiz (mor) ve tenkan sen’in (sarı) kesiştiği noktada direnç yaşandı. Bu direncin aşılmasının ardından fiyat, son bir ayda en çok işlem yapılan fiyat olan POC çizgisi (turuncu) ve kumo bulutu üst duvarının kesiştiği 9350 seviyesinde çok ciddi bir direnç ile karşılaştı. Chartımızda son 5 mum ucunun 9350 üzerine çıkarak fiyatın aşağıya bastırıldığını görebilirsiniz.

Geldiğimiz aşamada “11.7k’ya yolculuk” senaryomuz, ilk chartımızda da göreceğiniz üzere geçerliliğini korumakta. Ancak 9350 seviyesinin ard arda kırılamaması durumunda BTC yükseliş ivmesini kaybedip düşüşe geçebilir. 9350 seviyesi üzerinde günlük mum kapanışını bekliyoruz.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap