1. Ana Sayfa
  2. Analiz
  3. [Teknik Analiz] BTC’de yükseliş hareketleri karşısında dirençler kesişmesi $8900’de.
Trendlerdeki Yazı

[Teknik Analiz] BTC’de yükseliş hareketleri karşısında dirençler kesişmesi $8900’de.

featured

BTC son birkaç gündür analizlerimizde ifade ettiğimiz saatlik charttaki Ters Omuz Baş Omuz formasyonunun ardından düşen takozdan beklenen şekilde yukarıya doğru bir çıkış yaptı.

Bu hamle, önemli bir teknik/psikolojik bariyer olan 8400 üzerinde günlük mumun kapanışıyla bir süreliğine boğaları ters köşeye yatırmış durumda. Ichimoku günlük chartımızda buluta giriş yaptık ve artık 8400 bulut tabanı olarak destek görevi ifa etmekte. Günlük chartımızda bir sonraki en ciddi direncimiz 8900 civarında.

BTC’nin dünkü hamlesinin diğer bir önemli yanı da bizleri 4 aylık “sıkışan üçgen” formasyonunun içine tekrar koyması oldu. Üçgen altında seyreden düşüş boğaların 7000’li senaryosunu teyit eder nitelikteydi.

Hacim profili dirençlerine baktığımızda BTC’nin, 8400’ü kırdıktan sonra 1 aylık VAL (Düşük Hacim Alanı) üzerine çıkmaya çalıştığını ancak 8550 seviyesinde VAL’nin ciddi direnç gösterdiğini ortaya koyuyor.

Ayrıca chartımızda göreceğiniz üzere 8900 bölgesinde ciddi bir hacim yoğunlaşması var ve bu ichimoku chartımızdaki tenkan-sen direnci ile örtüşmekte.

Değerlendirme:

BTC’nin boğa veya ayı trendine gerçek anlamda geçtiğini ifade edebilmemiz için 8100 ve 8900 seviyesi arasında seyreden iki haftalık yatay hareketinden kurtulması gerekli. 8900 seviyesinin kırılması, boğalar adına ciddi anlamda bir avantaj olacaktır ve uzun vade üçgenimizin üst sınırının test edilmesi için olumlu bir adım teşkil edecektir. Ichimoku kırmızı bulutu içerisinde seyretmekte olan fiyatın ne yapacağını kestirmek şu anda pek mümkün değil. Beklemedeyiz.

Detaylı analiz ve yorumlarımı Twitter’de @kriptoanalitik hesabından takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap