1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tether Tartışması Sürüyor! Gerçekten Tether(USDT) İle Çifte Harcama Yapılabilir Mi?

Tether Tartışması Sürüyor! Gerçekten Tether(USDT) İle Çifte Harcama Yapılabilir Mi?

featured

SlowMist tarafından yapılan yeni bir bulgu, bir kullanıcının 694 USDT’yi çifte harcama yaptığını(double spending) gösteriyor, ancak bu olay tüm Tether ağı için bir güvenlik açığı mı değil mi tartışması hala sürüyor.

 

Double Spending(Çift-Harcama) Nedir?

 

Çift-Harcama Problemi aynı dijital para biriminin bu dijital paranın kullanıcıları tarafından ‘’birden çok satın alımda’’ kullanılmasını ifade etmektedir. Bu haliyle satıcılardan birinin dolandırılması ve ödeme alamaması anlamına gelmektedir.

 

Tether Ağında Güvenlik Açığı Mı Var?

 

Blockchain ve kripto para sektörüne odaklanan Çinli bir siber güvenlik şirketi olan SlowMist, geçtiğimiz günlerde çift harcama yapılan USDT işleminin soruşturulmasıyla ilgili bir tweet yayınladı.

 

Tweet, Çince olarak atıldı ve büyük yankı uyandırdı.

 

 

Kısaca çeviri şöyle:

 

Yapılan işlemde kullanıcı USDT kaybetmedi ancak USDT işlemi başarıyla tamamlandı ve bu USDT normal işlemi de olabilir. Gerçek saldırının gerçekleştiğini doğruladık! İlgili borsa mümkün olan en kısa sürede USDT işlemlerini askıya almalı ve mantıksal bir hata olup olmadığına bakılmaksızın bu hata düzeltilmeli.

 

Yeni USDT tokeni oluşturulmadığını bilmek önemlidir, bu işlem yalnızca kullanıcının yetkiyi elinde bulundurmadan borsanın 694 USDT’sini Tether cüzdanından çekmesine izin verdi.

 

SlowMist daha sonra güvenlik açığının Tether kod tabanının bir parçası olmadığını, bunun yerine belirli bir borsanın bir güvenlik açığı olduğunu belirtti. Popüler Asya merkezli borsa olan OkEX, tüketicilerini rahatlatmak için konuyu hızla ele aldı.

 

İsmi bilinmeyen borsanın hatası olduğunu teyit eden Okex şunları yazdı:

 

USDT yatırma ve çekme ile ilgili güvenlik açığının farkındayız ve OKEx’in bu güvenlik açığına maruz kalmadığını onaylıyoruz. Lütfen varlıklarınızın bizimle güvende olduğundan emin olun.

 

Kaynak: ethereumworldnews

Yorum Yap

Yorum Yap