1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tether(USDT) Spekülasyonlara Son Noktayı Koydu. Bağımsız Bir Araştırma Tether’in Dolar İle Desteklendiğini Doğruladı

Tether(USDT) Spekülasyonlara Son Noktayı Koydu. Bağımsız Bir Araştırma Tether’in Dolar İle Desteklendiğini Doğruladı

featured

Freeh Sporkin & Sullivan LLP’nin (FSS) yayınladığı yeni bir raporda, dolaşımdaki tüm Tether’lerin (USDT) gerçek USD rezervleriyle desteklendiğini doğruladı. FSS raporu, rastgele bir tarih incelemesi ve Tether Limited’in ilgili banka hesap bilgilerinin tam bir incelemesine dayanıyor. Rapor, dolaşımdaki tüm Tehter’lerin (USDT) bu yıl 1 Haziran itibarıyla mevcut ABD doları rezervleriyle desteklendiğini teyit ediyor.

 

FSS, Tether’ın banka hesaplarının bağımsız bir incelemesini yapan Washington, DC tabanlı bir hukuk firmasıdır. Firmaya tüm banka bilgilerine ve ilgili belgelere tam erişim hakkı verildi. 1 Haziran itibarıyla FSS, Tether’ın banka bakiyelerinin 2.545.067.236.82 $ olduğunu doğruladı. Aynı tarihte dolaşımdaki Tether miktarı 2.538.090.823.52 $ değerinde idi. Böylelikle rapor Tether’ın varlıklarının 1 Haziran’dan itibaren dolaşımda tam destekli USDT dengesini sağladığı sonucuna vardı.

 

Tether’ın CEO’su Jan Ludovicus van der Velde, yeni rapora ilişkin olarak şöyle yorum yaptı:

 

Spekülasyonlara rağmen, Tether’ın dolaşımda bulunan tokenleri USD rezervleriyle desteklendiğini sürekli olarak belirttik ve kamu tarafından ortaya atılan bazı soruları yanıtlamak için bunun bağımsız bir şekilde doğrulanmasını memnuniyetle karşılıyoruz.

 

Ayrıca şirketin şeffaflığını artırmaya yönelik hamlelerine devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

Bu haber oldukça önemli olarak yorumlanıyor. Ortaya atılan spekülasyonlardan sonra şirketin kendini bu şekilde güvene alması oldukça önemli bir hamle.

 

Tether, son zamanlarda Teksas Üniversitesi’ndeki finans bölümünde fakülte tarafından yayınlanan bir araştırma makalesi nedeniyle çok fazla inceleme altındaydı. Bu makale, BTC’nin düşüş dönemlerinde Bitcoin’in (BTC) fiyatını yükseltmek için USDT’nin kullanıldığını belirtiyordu.

 

 

Kaynak: ethereumworldnews

Yorum Yap

Yorum Yap