İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tim Draper: “Paranızı Yatırmak için Bitcoin Güvenli Liman.”

Tim Draper: “Paranızı Yatırmak için Bitcoin Güvenli Liman.”

featured

Amerikalı bir girişim sermayesi yatırımcısı olan ve şimdilerde Draper Fisher Jurvetson (DJF) olarak bilinen firmanın kurucusu Tim Draper, CNBC’den gelen konuklarına şunları söyledi:

 

Daha güvenli, merkezi olmayan, daha etkili ve kullanışlı olan, küresel, herkese açık ve insanların paralarını Filipinler’deki veya Meksika’da olan ailelerine kolay bir şekilde göndermelerine olanak sağlayan, yeni bir para sistemine geçişi kaçınılmaz yapan önemli bir devrimin içindeyiz. Şu anda en popüler kripto para, Bitcoin, yatırımlarınızı bulundurmak için en iyi yer.

 

Bitcoin Blokzincirini hiç kimse hack’leyemedi

 

Draper’ın Bitcoin’in fiat paralardan daha kullanışlı olduğu fikri herkes tarafından biliniyor. Hatta onun söyledikleri sosyal medyada Bitcoin severler tarafından çokça paylaşılıyor. Bunların yanı sıra Draper’a katılmayan, Şüpheci yaklaşan ve devlet tarafından kontrol edilen geleneksel bankacılık altyapısını tercih eden birçok insan var.

 

Draper buna katılmıyor ve şöyle ekliyor:

 

Şu anda, bankalarınız sürekli saldırıya uğruyor. Hackerlar bankalarında açıklar buluyor ve paranızın peşine düşüyorlar. Bankacılar her ne kadar bunlardan kurtulmak isteseler de sonunda bir açıkları bulunuyor. Hiç kimse Bitcoin blokzincirini hackleyemedi ve açığını bulamadı. Paranı koymak için en güvenli yer. Bir varlık deposu olarak kullanılması gereken harika bir yer.

 

Ekonomileri çökmekte olan ülkelere de değinen Draper şunları ekledi:

 

Arjantin veya Nijerya gibi ülkelerde yaşıyorsanız, paranızın her yıl yüzde 30 azalacağını biliyorsunuz, çünkü bu ülkelerin ekonomileri her yıl düşmeye eğilimlidir ve insanlar servetlerini kaybederler. Eğer servetinizin bir kısmını Bitcoin’e yatırırsanız servetinizi kaybetmezsiniz.

 

Kaynak: http://bitcoinist.com/tim-draper-bitcoin-is-the-most-secure-place-to-put-your-money/

Yorum Yap

Yorum Yap