1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tom Lee Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Sebebi Olarak Vadeli İşlemleri Gösterdi

Tom Lee Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Sebebi Olarak Vadeli İşlemleri Gösterdi

featured

Fundstrat Global Advisors’in kurucu ortağı ve açık sözlü kripto boğa yorumlarıyla tanınan Tom Lee, Bitcoin’in son düşüşleri için CBOE vadeli işlemlerini suçluyor.

 

Yatırımcılara yeni bir notta Lee, “Bitcoin, CBOE vadeli işlem süreleriyle ilgili dramatik fiyat değişiklikleri gördü” diye yazdı.

 

Bu, Raptor Group’ta Justin Saslaw tarafından işaretlenmiş bir şeydi. Bazı verileri derledik ve bu gerçekten doğru görünüyor. Genel olarak, Bitcoin CBOE sözleşmesinin sona ermesinden önceki 10 gün içinde yüzde 18 düştü.

 

CBOE Vadeli İşlemleri, BTC’nin fiyatı Şubat ayından bu yana en düşük seviye olan 6,300 $ seviyesine gerilerken Çarşamba günü sona erdi. Bugün Bitcoin bu tarihten sonra geri döndü ve şu anda %5 civarında artış gösterdi.

 

Vadeli işlem piyasasına ek olarak, son düşüşe atfedilebilecek birkaç faktör daha var: borsa hack olayları, Bitcoin fiyat manipülasyonu ve Hindistan ve Güney Kore gibi düzenleyiciler ve hükümetlerdeki kripto paranın durumunu ele alan son duyurular.

 

Bitcoin’in gelecekteki fiyatına gelince, Lee, tahmininde ısrarcı: 25.000 dolar seviyesini göreceğini her röportajında yineleyen Lee, geri adım atmıyorum ve oldukça optimist.

 

Kaynak: dailyhodl

Yorum Yap

Yorum Yap