1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tron BitTorrent’i Neden Satın Aldı? 140 Milyon Dolara Değer mi?

Tron BitTorrent’i Neden Satın Aldı? 140 Milyon Dolara Değer mi?

TRON-TRX

Tron kurucusu Justin Sun, öncü bir dosya paylaşım platformu olan BitTorrent’i satın aldığını duyurdu ve bunun için ne kadar ödeme yapıldığı açıklandı: 140 milyon dolar. Peki buna değer mi?

 

BitTorrent, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların büyük dosyaları kolayca indirmelerine olanak tanıyan eşler arası bir dosya paylaşım protokolüdür. Kullanıcılar bir dosyayı indirdikçe, başkalarıyla paylaşmaya da başlarlar ve aynı zamanda ağları güvenilir ve ustaca bir şekilde güçlendirirler.

 

BitTorrent masaüstü uygulaması, 2001’de piyasaya sürüldükten sonra sahneye çıktı ve hızlı bir şekilde korsan video ve müzik indirme aracı olarak kullanılmasıyla meşhur oldu. Yıllar boyunca, BitTorrent Inc., siteyi doğal olarak yasa dışı materyali teşvik ettiği veya kullanıcıların bulmasına yardım ettiği ile alakalı kapatma olayları ile mücadele etti ve sadece dosyaları indirmek için bir yol sağladığını savundu.

 

Peki, bu platform Tron’un ne işine yarayacak?

 

BitTorrent aylık kullanıcı tabanının 170 milyon olduğunu iddia ediyor. Bu, kullanıcıların herhangi bir şekilde Tron adını duyacağı anlamına geliyor.

 

Tron’un BitTorrent’i nasıl kullanabileceğine gelince, Tech Crunch, bir BitTorrent hissedarından birkaç ilginç ipucu çıkardığını söylüyor:

 

İlk olarak, Tron’un bazı tartışmalarla karşılaşan işlerini meşrulaştırmak için kullanılacak: Örneğin, teknolojisinin geliştirilmesinde FileCoin ve Ethereum’u kullanmakla suçlanmıştı.

 

İkincisi ise, token işlemlerine yardımcı olabilecek potansiyel bir ağ olarak, BitTorrent’in P2P mimarisini ve geniş kullanıcı ağını kullanacak.

 

Sun’ın BitTorrent’i satın almasıyla beraber, Tron’un ana akım medyada haber olacağını ve dikkat çekeceğini de  rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

BitTorrent için bir başka kullanım durumu ise, Tron ağındaki dosyaları dağıtmak için kullanılması olacak.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap