1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. TRON (TRX) Merkeziyetsiz İnternet Hayaline Ulaşabilir Mi?

TRON (TRX) Merkeziyetsiz İnternet Hayaline Ulaşabilir Mi?

featured
İnternet, servis sağlayıcılar tarafından kontrol edilir. Bu servis sağlayıcılar, dünya çapında milyarlarca insanın verilerini toplayan ve insanların sosyal medya, e-posta, bulut bilişim ve parasal işlemler dahil olmak üzere interneti kullanmanın birçok yolunun hızı, verimliliği ve güvenliği konusunda güç sahibi olan büyük şirketlerdir.

 

Tron’un amacı, büyük internet servis sağlayıcılarının yaptığı gibi, sunuculardaki verileri depolamaktan ziyade, depolamanın dağıtıldığıve merkezsiz olacak bir sistem yaratmaktır.

 

Tron, protokollerinin insanların internetin çalışma şeklini belirleyen şirketlerden kurtulmalarına izin vermeyi amaçlıyor.

 

Eğer kurucu Justin Sun’un Tron vizyonu bir gerçeklik haline gelirse, kullanıcılar herhangi bir “aracı” olmadan bağımsız olarak çalışabilecek ve etkileşime girebilecek.

 

Merkezi olmayan bir internetin altyapısının kurulmasına yönelik zorlukların yanı sıra, Tron’un yolunda farklı bir engel de, bu internet devlerinin Tron’un çabalarını ve benzer merkezsizleştirme kampanyaları ile kendi pazarlarını korumak için mücadele edecekleri ve şu an ellerinde bulunan trilyonları kaybetmemek için her şeyi yapabilecekleridir.

 

 

Mevcut internet servis sağlayıcıları, ellerindekini kaybetme tehlikesi bulunan herkesin yaptığı gibi kendi çıkarları ve karlarını korumak için pek çok önlem alacaklardır.

 

İnternet servis sağlayıcıları, Tron gibi kendilerini tehdit eden sistemleri ve işlemleri yavaşlatmak için bant genişliğini sınırlayabilir.

 

Tron, dev internet servis sağlayıcıları tarafından uygulanacak bu gibi sorunları uydulara yatırım yaparak veya kendi yüksek hızda bir ağını oluşturarak üstesinden gelebilir.

 

Tron’un arkasındaki lider ve vizyoner Justin Sun, takımı için bazı yüce hedefler koydu. Tron’daki ekip başarılı olursa, yarattıkları teknoloji birden çok sektörde değişimi beraberinde getirecektir.

 

Kaynak: zycrypto

Yorum Yap

Yorum Yap