İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tron’un Dosya Paylaşım Devi BitTorrent’i Aldığı Doğrulandı!

Tron’un Dosya Paylaşım Devi BitTorrent’i Aldığı Doğrulandı!

featured

Tron’un dosya paylaşım platformu BitTorrent’i satın aldığı söylentileri Variety tarafından doğrulandı. Eğlence sektörü dergisi, Tron’un kurucusu Justin Sun’ın geçen hafta anlaşmayı tamamladığını bildirdi.

 

Silikon Vadisi muhabiri olan Janko Roettgers:

 

Sun’ın, BitTorrent yönetiminin geçen haftaki anlaşmaya dair personeli bilgilendirmesiyle Sun’ın gerçekten de BitTorrent’i aldığı öğrenildi. Ancak, çalışanların, işlem hakkında bilgi sahibi olan bir kaynağa göre basına konuşmamaları tavsiye edildi… Tron’un, BitTorrent ile nasıl bütünleşmeyi planladığı tam olarak belli değil.

 

Belgeler Sun’ın geçen yıl şirketi satın almak için bir niyet mektubu imzaladığını ortaya koymuştu, ancak satın alma işlemi, BitTorrent tarafından ertelendi. Bu, Sun’un, BitTorrent’in başka teklifler aramayacağına dair sözünü isteyerek yasal bir adım atmasına yol açtı.

 

BitTorrent’i satın almak için ödenen miktar henüz bilinmiyor.

 

Gelişmekte olan pek çok hizmet arasında Tron, blokzincirde değişmez bir mülkiyet kanıtı ile insanların kendi yaratımlarını saklayabilecekleri, yayınlayabilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri merkezi olmayan bir internet kurmaya söz veriyor.

 

BitTorrent, büyük ölçekte eşler arası dosya paylaşımını sağlayan bir protokoldür. Ağdaki bir kullanıcının bir kaynaktan bir dosya indirmeye başladığı anda, aynı dosyayı diğer kullanıcılara yüklemeye başlar. Bu, büyük dosyaları binlerce kişiye aktarabilecek son derece verimli bir ağ oluşturur.

 

BitTorrent protokolü ilk olarak 2001’de piyasaya sürüldü. 2004 yılının Kasım ayında, dosya paylaşımından dolayı tüm internet trafiğinin% 25-35’inden BitTorrent sorumluydu.

 

BitTorrent’in mevcut kullanıcı tabanındaki doğru rakamları tahmin etmek zor, ancak şirket 2012 yılında 150 milyon kullanıcıya sahip olduğunu bildirmişti.

 

Tron, 25 Haziran’da, platformun token taşıma işlemi tamamlandığında artık bir ERC20 tokeni olmayacak ve Ethereum ağından bağımsız kendi ağını tamamlamış olacak.

 

Kaynak: dailyhodl

Yorum Yap

Yorum Yap