1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tutellus, Cryptonomos platformunda ICO satışını başlattı

Tutellus, Cryptonomos platformunda ICO satışını başlattı

featured

 

Bir çok çalışma denenmiş olmasına rağmen, yüksek öğretimin etkisini parasal anlamda veya başka bir şekilde ölçmek zordur. Altı yıldan beri 78 ülkede 14.780 yüksek öğretim kurumunu kapsayan yakın tarihli bir çalışma, bir bölgedeki Üniversitelerin sayısının iki katına çıkarılmasının beş yıl içinde kişi başına GSYİH’da % 4.7’lik bir artışa yol açtığını gösterdi.

Araştırmacılar tarafından iki temel neden öne sürüldü

– işgücü beceri düzeylerindeki artış ve daha iyi araştırma ve yenilik.

Bu, özellikle Üniversite harçlarının maliyeti dünyanın her yerinde şişirilmeye devam ederken, artan bir inceleme altında olan bir yüksek öğrenim modeline olan güvenin bir oyudur. Aslında OECD ülkeleri şu anda GSYİH’nın% 1.6’sını yüksek öğretim için harcıyor.

Yükseköğretimin maliyetindeki sürekli artışlar ışığında, işgücü beceri düzeylerindeki bu artışları farklı bir sistematik yolla elde edip edemeyeceğimizi tartışmalıyız.

Son yıllarda, Udemy, Udacity ve hatta YouTube gibi rekreasyonel eğitim içeriği olarak adlandırabilecekleri çeşitli platformların yükselişi görülmüştür. Bu platformlar kendi kendine eğitim için fırsatlar sunmaktadır ve birçok meslekle ilgili kurslar sunabilmesine rağmen, geleneksel eğitim sistemine rakip olarak düşünülemezler çünkü dersleri işverenler tarafından tanınmamaktadır.

Tutellus dijital eğitim alanında neyin değişmesi gerektiğini açıklıyor: 
“Geleneksel yükseköğretim sistemi, dijital platformlardan sağlanan yeterlilik  kursları tanımlanınca bu kursların yeterli kalitede olmasını sağlamak için yükleri platformlara aktarılır ”

Tutellus, tam olarak bu vizyona sahip bir platform yaratan bir başlangıçtır. Tutellus ekosistemi, öğrencileri ve öğretmenleri işverenlerle bütünleştirir ve iki yerel belirteç olan TUT ve STUT ile blockchain teknolojisi üzerine kuruludur. Bu belirteçlerin tokenomik profili ve platformun gelir modeli, belirli bir iş veya kariyer için gerçekten hazır olan öğrenciler için teşvikler yaratmayı amaçlamaktadır.

Öğrenciler platformda geçirdikleri zaman için maddi olarak ödüllendirilir; öğretmenler, kursun oluşturduğu gelirin büyük çoğunluğunu tutuyor ve aynı zamanda, işverenlerin öğrencilerine birisini işe almaları için ödedikleri ücreti kesmektedir; İşverenler, hevesli, yönlendirilen adayların hazır havuzuna erişebilir.

Ekonomi ve Ötesi…

Daha önce bahsi geçen çalışma, beklenmedik bir şekilde, daha yüksek öğretim kurumlarının, işgücünün beceri düzeylerinin yükselmesine neden olduğunu ve bu da ekonomik büyümeye katkıda bulunduğunu gösterdi.

Aynı çalışmanın daha şaşırtıcı bir bulgusu, yükseköğretim sistemlerinin genişletilmesinin, bireyler arasında demokrasi yanlısı görüşlerin daha yaygın bir toplulukla  ile ilişkili olduğudur.

Ölçeklendirilen inovasyonlar genellikle istenmeyen sonuçlara yol açmakta ve kaliteli eğitime erişimin ne kadar kolay bir şekilde olumludan daha az bir şeyle sonuçlanabileceğini öngörmek zordur. 

Tutellus, ICO’sunu yürütmek için Cryptonomos ile ortaklık kurdu ve ICO satışı sırasındaErken katılımcılara% 10’luk bir bonus verilecek.

 

Kaynak: https://news.bitcoin.com/pr-tutellus-launches-ico-on-the-cryptonomos-platform/?utm_source=PR%3A%20Tutellus%20launches%20ICO&utm_medium=telegram&utm_campaign

Yorum Yap

Yorum Yap