İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Twitter CEO’su Jack Dorsey: Gelecekte Bitcoin’in İnternetin Kendine Özgü Para Birimi Olacağından Umutlu

Twitter CEO’su Jack Dorsey: Gelecekte Bitcoin’in İnternetin Kendine Özgü Para Birimi Olacağından Umutlu

Consensus 2018 konferansında konuşan, Twitter ve bir mobil ödeme şirketi olan Square'in kurucusu Jack Dorsey, kripto paraların geleceğin parası olacağını söyledi.

featured

Consensus 2018 konferansında konuşan, Twitter ve bir mobil ödeme şirketi olan Square‘in kurucusu Jack Dorsey, kripto paraların geleceğin parası olacağını söyledi.

 

Kripto paraya olan ilginin giderek arttığından bahseden Jack Dorsey, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

İnternet, kendisi gibi dijital olan yerli bir parayı hak ediyor, bunun Bitcoin olup olmayacağını bilmiyorum ama umarım o olur.

 

Bu Dorsey’in kripto paralarla ilgili ilk konuşması değil, 2016 yılında attığı bi tweet’te “gelecekte kripto para birimlerini daha çok görmeyi isterim” demişti.

 

Square’deki rolüyle kripto para birimlerini desteklemeyi sürdürdü. 2014 yılında, şirket aldığı ödemeler için Bitcoin‘i kabul etmeye başladı. Dorsey, o günden bu yana San Francisco merkezli Square’in, kullanıcılarına Bitcoin’i tanıttığını ve bu sayede kullanıcıların arkadaşlarına ve ailelerine Bitcoin ile para göndermesine izin verdiğini söylemişti.

 

Başlarda herkesin kendisi kadar bu işe sıcak bakmadığından bahseden Dorsey:

 

Dürüst olmak gerekirse, bu şirkette oldukça çekişmeli bir hamleydi. Şirketteki bir dizi kişi, teknoloji konusunda kuşkuluydu ve dijital para birimlerine daha kolay erişim sağlanması onları rahatsız ediyordu. Bugün bile, konu hakkında tartışmalar yapılıyor ve şirketin yönetim kurulu üyelerinden bazıları kripto paralara oldukça karşı

 

 

 

Kaynak: bloomberg.com

Yorum Yap

Yorum Yap