1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Twitter: Kripto Para Reklamlarını Engelleyebilir!

Twitter: Kripto Para Reklamlarını Engelleyebilir!

twitter-kripto-para-1

Reklam engelleme serüvenini başlatan Facebook‘un ardından Google‘nin de kripto para reklamlarını kaldırdığını daha öncede iletmiştik. Bu şirketlere bir yenisi eklenerek Twitter‘da dahil olacağını bildirdi. Sky News tarafından yapılan bu habere göre Twitter kripto para içeren bu reklamları yakın zamanda engelleyecek.

 

Twitter, kripto para aracılığı ile dolandırıcılığın önüne geçmek istiyor.

Son zamanlarda Ünlü kimliğine bürünüp hayranlardan kripto para yardımı isteyen ve ünlülerin twitlerinin altına bunu kendileriymiş gibi yapan kişilere son zamanlarda oldukça sık rastlanan Twitter, bunu engellemek için de sert adımlar atacağını belirtiyor. Ancak bundan önce kripto para reklamlarının kaldırılması gerektiğini belirtiyor.

 

Son zamanlarda Facebook, Google ve Twitter gibi büyük şirketlerin bu konu hakkında bu kadar katı olmalarının arkasında oldukça fazla neden var. Bu nedenlerin diğer sosyal medya platformlarını da etkileyeceği düşünülüyor. Yani yakın zamanda birçok sosyal medya platformunda bu reklamlar engellenebilir.

Arada araya kaynayacak olan, kripto para içeren reklamların olacağı tahmin edilen Twitter’ın bu tür reklamları engellemeye 2 hafta sonra başlayacağı tahmin ediliyor. Ancak ne zaman başlayacağı konusunda herhangi bir resmi bilgi maalesef şimdilik yok.

 

Bu reklam engellemelerinin kripto para sektörünü nasıl etkileceği ise merak konusu! Bekleyip göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap