1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Twitter’da kripto reklamları yayınlamak için ülkelerin kanunları baz alacak

Twitter’da kripto reklamları yayınlamak için ülkelerin kanunları baz alacak

Twitter, bu ayın başlarındaki raporları tüm dünyada İlk Para Teklifleri (ICO) için reklamları yasaklayacağını doğruladı. Şu andan itibaren bir token satışı yapan herhangi bir projede, yalnızca hedeflenen ülkede yasal olarak düzenlendiğini kanıtlayabiliyorsa, sosyal ağda reklam yayınlanmaya izin verilecektir.

twitter

Twitter, bu ayın başlarındaki raporları tüm dünyada İlk Para Teklifleri (ICO) için reklamları yasaklayacağını doğruladı. Şu andan itibaren bir token satışı yapan herhangi bir projede, yalnızca hedeflenen ülkede yasal olarak düzenlendiğini kanıtlayabiliyorsa, sosyal ağda reklam yayınlanmaya izin verilecektir. Cüzdanlar ve borsalar da geçmek için yüksek bir trend olacaktır.

Sosyal ağ hizmeti Twitter kripto Para ICOs” On talep satislari ile ilgili kısıtlamaları içerecek şekilde finansal hizmetlerin ve ilgili içeriğin tanıtımıyla ilgili Sınırlı İçerik Politikalarını güncelledi . Bu değişiklik bugün yürürlüğe girecek, Salı 27 Mart ve önümüzdeki otuz gün içinde kullanıma sunulacak.

Politikaya göre, finansal ürün ve hizmetlere ilişkin her ilan, her ülkede geçerli olan tüm kanunlarla uyumlu olmalı, gerekli açıklamaları, risk ve faydalara ilişkin dengeli bilgi ve yatırımcıya sağlanacak tüm bilgileri sağlamalıdır. Twitter, ağın artık sadece kripto para birimi takasları ve büyük borsalarda halka açık şirketler olan cüzdan hizmetleriyle reklamlara izin vereceğini belirtti . Japonya’da, sanal döviz ticareti yapan reklam verenler, Finansal Hizmetler Ajansı tarafından yetkilendirilmelidir.

Twitter, bu yıl ICO veya cryptocurrency reklamcılığının bir tür yasağını ilan eden tek teknoloji devi değil elbette. Ünlü Facebook ve Google tarafından yapıldı ve kısa bir süre önce Snapchat tarafından birleştirildi. Kendi kendini imha eden medya mesajları uygulamasının arkasındaki şirket olan Snap (NYSE: SNAP), Şubat ayından bu yana herhangi bir ICO reklamının gösterilmesini sessizce yasakladı. Bu şirketlerin benzer eylemleri koordine edilmiş gibi görünebilir, ancak muhtemelen birbirlerini kopyalamak ya da Washington’daki tüm lobicilerin Silikon Vadisi’ne aynı uyarıları geri göndermeleri muhtemeldir.

Twitter sözcüsü yasağı şöyle yorumladı: “Twitter topluluğunun güvenliğini sağlamaya kararlıyız. Bu nedenle, Twitter Reklamları için kripto para birimiyle ilgili yeni bir politika ekledik. Bu yeni politika kapsamında, İlk Para Teklifi (ICO) ve reklam satışlarının ilanı küresel olarak yasaklanacaktır. Endüstri geliştikçe bu politikayı yinelemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. ”

Yorum Yap

Yorum Yap