1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kakao destekli Upbit borsası: scam ve ponzi icolara savaş açtı

Kakao destekli Upbit borsası: scam ve ponzi icolara savaş açtı

Kakao destekli Kripto Market Borsası Upbit, kullanıcıları kripto paralarla ilgili hileli çok düzeyli planları tanımlamak için ödüllendirecek bir sistem başlattı.

image2

Kakao destekli Kripto Market Borsası Upbit, kullanıcıları kripto paralarla ilgili hileli çok düzeyli planları tanımlamak için ödüllendirecek bir sistem başlattı.

 

PONZI VE SCAM OLAN ICO İHBAR ETME

  • Güney Kore’nin en büyük kripto para birimi değişimi Upbit, tüm kullanıcılarını, kripto para birimleri ya da ilk para teklifleri (ICO)  olarak ortaya çıkan çok seviyeli, uluslararası dolandırıcılıklarını tespit etmeyi amaçlayan yeni sistemini kullanmaya davet etti.

 

 

“Gercek Ihbarciya 1000 $ Ödemeyi Tahadüt eder”

Upbit geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, uluslararasi çok seviyeli ve ponzi sahtekârlığı davalarının sayısının arttığını ve yeni sistemin “yasadışı sahteciliğe zarar vermekten kaçınmayı ve sağlam bir kripto-para ekosistemi yaratmayı” denediğini yazdı. Kakao destekli değişim kripto-para birimi sahtekarlığını önlemek için tüm kullanıcılarına katılmalarını istedi. Hankook Media’ya göre, sistem bir yıl boyunca yürürlükte olacak ve Mart 2019’da sona erecek;Bu süre uzatılmasina, Upbit daha sonra karar verecek.
Haber bülteni “Eğer yasadışı çok düzeyli görgü tanıkları veya kurbanlar aynı zamanda Upbit ve soruşturma makamlarına ihbar veriyorsa, Scam veya Ponzi alım vakasının ilk muhbire bir nakit ödül verilecek.

 

SAHTEKARLIK FALIYETLERINI INCELEME

 

Hankook Media’ya göre, “Upbit, kendi izleme sistemi ile yasadışı çok seviyeli madeni para alımlarını [şemalarını” takip ediyor. ”23 Mart’ta, değişim, 20’den fazla hileli olayı polise bildirdi. Geçtiğimiz Kasım ayında, Suwon Chungbu Polis Karakolundan, açıklanan bir yayın olan Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı gibi davrandığını bildiren bir teşekkür mektubu geldi. Değişim ayrıca “son zamanlarda Kakao Coin ICO’yu taklit eden hileli eylemlerin de bulunduğunu” belirtti. Kakao Corp’un, paralarının ön satışına dair söylentilerin ve söylentilerin ardından, “sahtekarlıktan kaynaklanan zarardan endişe duyuyoruz distribütörün faaliyeti, ”şirketin bir“ blockchain iştiraki kurmak ”için hazırlandığını belirten Kakao, Kakao sikkeleri için katılımcıların ve yatırımcıların tüm satış ve alımlarının“ doğru olmadığını ”vurguladı.

Salı günü, Upbit’in rakibi Bithumb da kripto-para birimi sahtekarlığının yol açtığı zararların önlenmesi amaçlı broşürler dağıttı. Değişim, aynı zamanda, dolandırıcılık ve bilgisayar korsanlığı ile mücadele etmek için yürüdüğü müşteri merkezlerinde de kaynak sağlıyor. Bithumb, kitapçıklarının anlaşılması kolay metin ve çizgi roman biçiminde sesli kimlik avı, pharming, SMS phishing, korsanlık, önleyici tedbirler ve hasar çözüm yolları gibi kavramlar sunduğunu açıkladı.

Yorum Yap

Yorum Yap