İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. UpBit Yaralarını Sarıyor: Denetim Sonuçlarını Açıkladılar

UpBit Yaralarını Sarıyor: Denetim Sonuçlarını Açıkladılar

featured

Güney Kore mezkezli kripto para borsası UPbit, geçtiğimiz hafta dolandırıcılık şüphesiyle gerçekleşen polis baskınıyla gündeme gelmişti. Bu olaydan sonra UpBit kaybettiği itibarı geri kazanmak için çalışmalara başladı.

 

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası UPbit, müşterilerinin endişelenmesi gereken hiçbir durum olmadığını kanıtlamak için bir dizi çalışma başlattı. Bunların başında iç denetim ve bağımsız bir denetleme firmasıyla anlaşmak geliyor.

 

Bu hafta, UPbit yetkilileri bir iç denetimi tamamladıklarını ve sonuçların şirketin maliyesi konusunda hiçbir sıkıntı içermediğini açıkladı.

 

İddiaların ortaya atıldığı andan itibaren, UPbit’in yetkilileri bu olayların doğru olmadığını bildirmişlerdi. Yatırımcıları sakinleştirmek için sürekli olarak bildirimlerini sürdüren borsa, savcılarla iş birliği içinde olduğunu ve herhangi bir sorun bulunmadığını belirtiyor.

 

Yetkililer ayrıca, borsa müşterilerinin varlıklarının güvenli olduğunu da vurguladı. İddialar arasında kara para aklama ve içeriden bilgi sızdırılması da yer alıyordu. Resmi bir suçlamada bulunulmasa da, savcılar baskın sırasında bilgisayarları ve diğer kayıtları kontrol için toplamışlardı.

 

Ne olmuştu?

 

Geçtiğimiz hafta UpBit’e yapılan baskın haberi yayılmaya başlamadan önce Bitcoin’in fiyatı 10.000 dolara ulaşmıştı ancak, Kore Finansal İstihbarat Birimi (KIU), Finansal Hizmetler Komisyonu ve Seul Polisi tarafından yürütülen baskın, yatırımcıların panik satışına sebep olmuştu.  Bitcoin’in fiyatı bu haberle birlikte yaklaşık %9 oranında düşmüştü.

 

İddiaların doğru ya da yanlış olduğunu zaman gösterecek ancak UpBit yetkilileri kaybettikleri itibarı geri kazanmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

Kaynak: https://cryptovest.com/news/upbit-stresses-its-done-nothing-wrong-presents-audit-results-to-prove-it/

Yorum Yap

Yorum Yap