İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Verge %51 hack saldırısına uğradı ve sert çatallama ile kısa süreli çare bulundu

Verge %51 hack saldırısına uğradı ve sert çatallama ile kısa süreli çare bulundu

%51'lik hash gücünü ele geçiren bir kişi, 4 Nisan 2018 tarihinde Verge (XVG)'i hackleyerek, 3 saat boyunca saniyede 1560XVG çalmayı başardı ve bu çalınan koinleri borsalar üzerinden sattı.

featured

%51’lik hash gücünü ele geçiren bir kişi, 4 Nisan 2018 tarihinde Verge (XVG)’i hackleyerek, 3 saat boyunca saniyede 1560XVG çalmayı başardı ve bu çalınan koinleri borsalar üzerinden sattı. Hacker’ın, sahte zaman bilgileri (timestamp) kullanarak verge ağını kandırmayı başardığı ortaya çıktı. Verge, üç yıl önceki bir sürümü tekrar piyasaya sürdü ve bunun sonucunda istenmeyen bir sert çatallama yoluna gitti.

 

Kripto uzmanları, yapılan bu güncelleme ve sert çatallama yönteminin, Verge ağında bulunan güvenlik açıklarını ortadan kaldırmadığını iddia etmekteler. Sert çatallama sebebiyle önümüzdeki birkaç gün boyunca XVG koinlerinizi cüzdanlar arası taşımamanız tavsiye olunur.

 

3 saatte 10 bin blok üretti, 1 milyon dolar kazandı

Üç saat süren saldırı sırasında saldırganın 10 bin sahte blok ürettiği ve 1 milyon dolarlık XVG kazandığı öne sürülüyor. Sosyal medyada saldırının birçok kişi tarafından Verge ekibinin beceriksizliği ve yetersizliği ile mümkün olduğu dile getirildi.

Verge ağının güvenli bir hale getirilip yeni bir başlangıç yapabilmesi için geliştirici ekibinin mecburi çatallaşmaya gitmesi gerekecek.

Kaynak: https://coincentral.com/verge-suffers-51-attack-hard-forks-in-response/

Yorum Yap

Yorum Yap