1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Wall Street Kan Kaybetmeye Devam Ediyor! Genç Yetenekler Kripto Para Sektörüne Geçiyor

Wall Street Kan Kaybetmeye Devam Ediyor! Genç Yetenekler Kripto Para Sektörüne Geçiyor

featured

Wall Street’teki çeşitli finans kurumlarının kripto endüstrisine girip girmeyeceği konusundaki tartışmalar devam ederken, kurumlarda çalışan genç yetenekler çoktan geçişe başladılar.

 

Kimi genç yetenekli bireyler kripto para piyasasında kısa bir süre içinde yapılan yatırımlardan faydalanmış ve yeni işyerleri kurarak işlerini bırakmışlardır.

 

Deutsche bankasının müdürü olan 29 yaşındaki Adrian Xinli Zhang, görevinde terfi ettiği ay istifa ederek kripto para sektörüne geçti. Aynı şekilde, yaşları 28 ile 36 arasında değişen üç genç yatırımcı, kişisel kripto yatırımlarına girmek için işlerinden ayrılıyor.

 

Ayrıca, BlockRock Inc‘de emeklilik fonları ve alternatif yatırımlar için bir avukat olan Asim Ahmad, kendisi için rüya olarak görülebilecek işinden, Ethereum’dan elde ettiği kârdan dolayı istifa etti.

 

2016 yılında, Ahmad, 10 $ iken Ethereum aldığını ve geçen yıl 1400 $’ a kadar yükselen fiyattan inanılmaz bir kazanç sağladığını ekliyor.

 

Birçok genç yatırımcı, ticaretinden elde ettikleri karı kripto pazarına yeniden yatırmaya karar verdi. Bu, genç yatırımcıların büyük çoğunluğunun paralarını araba ve ev satın almak, lüks tatiller yapmak için değil bunun yerine kripto para birimlerine tekrar yatırım yaptıklarını gösteriyor.

 

Wall Street‘teki kurumların kripto para birimine girip girmedikleri ve sunduğu müthiş fırsatlardan yararlanıp yararlanmadığı konusundaki tartışmalar hala devam ediyor, çünkü gün geçtikçe daha fazla insan kripto-para birimini benimsemesi ödemelerde kripto para birimlerini kullanmaları yatırımın bu sektöre kaydığını gösteren en büyük kanıt.

 

Kaynak: zycrypto

Yorum Yap

Yorum Yap