İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Waltonchain (WTC) Dünyanın ilk Blockchain Araştırma Enstitüsü’nü kurdu!

Waltonchain (WTC) Dünyanın ilk Blockchain Araştırma Enstitüsü’nü kurdu!

1_Fe4h_A-bLECXjoQ7-ylOtQ

Waltonchain (WTC), dünyanın ilk Blockchain Araştırma Enstitüsü’nü kurduğunu ve İlk olarak Kore hükümeti tarafından tanındığını duyurdu.

 

Firma tarafından yapılan bir duyuruda, 8 Haziran’da Walton Blockchain Enstitü’sünün piyasaya sürüleceği belirtildi.

 

Kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan enstitü, resmi olarak Güney Kore Bilim ve Bilişim Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

 

Waltonchain tarafından yapılan beyanda, sistem geliştirme ve uygulamasında uzmanlaşmış bir blockchain ile ilgili eğitim ortamını teşvik ederek yeni nesil blockchain geliştiricilerini yetiştirmek için enstitü görevlendirilmiştir.

 

Waltonchain Enstitüsü, bu yıl Ağustos ayı sonunda iki 6 aylık eğitim ve öğretim kursları sunacak ve açılış töreni 8 Haziran günü öğleden sonra yapılacak.

 

Açılışta, Güney Kore Bilim ve Bilişim Bakanlığı ve blokchain enstitüsünün temsilcilerinin konuşmaları sunması ve enstitünün dünyaya resmen tanıtılması bekleniyor.

 

Dünya çapında blockchain topluluğunu bu günün heyecanını paylaşmak için içtenlikle davet ediyoruz. Walton Blockchain Enstitüsü sadece Waltonchain için değil, blockchain teknolojisi için de dev bir sıçrama.

 

Waltonchain’in bu adımı, Ripple’in piyasaya sürülmüş olduğu ve Blockchain endüstrisine değer katmaya odaklı Üniversitelerde Blockchain araştırma girişimi(UBRI) ile aynı doğrultuda.

 

Dünya çapında 20 civarında eğitim kurumu, Ripple ile birlikte, blokchain, kripto para ve dijital ödemelerdeki akademik araştırmaları, teknik gelişmeleri ve yenilikleri desteklemek ve hızlandırmak amacıyla bu girişime dahil edildi.

 

Katılan üniversiteler, 50 milyon dolardan fazla fon, uzmanlık ve teknik kaynağa erişebilecekler.

 

Kaynak: ethereumworldnews

Yorum Yap

Yorum Yap