1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Weiss Ratings, 93 Adet Kripto Para Derecelendirmesinin Tam Listesini Yayınladı

Weiss Ratings, 93 Adet Kripto Para Derecelendirmesinin Tam Listesini Yayınladı

featured

ABD bağımsız derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, 93 kripto para birimi derecelendirmesinin tam listesini yayınladı. Şirket BTC derecesini B- seviyesine yükseltmiştir. Listede ETH, IOTA, NEO, XRP, STEEM, TRX ve XLM dahil olmak üzere B derecelendirmesinde 14 para para birimi yer almıştır .  Kripto paralarının 54’ü C derecelendirmesinde yer aldı.

Ê
29 Mayıs Salı günü, Weiss Ratings, şirket tarafından derecelendirilen 93 kripto paranın tam listesini halka açtı. 1971’de kurulan Amerikan bağımsız derecelendirme kuruluşu, yaklaşık 55.000 kurum ve hisse senetleri, ETF’ler, yatırım fonları, sigorta şirketleri, bankalar, kredi sendikaları ve kripto para birimleri gibi yatırımları derecelendirmiştir.

Cuma günü derlenen liste, BC için BTC ve C- için genel bir derecelendirme notu gösterilmiştir.

Listede hiçbir kripto para birimi A veya B + puanı almamıştır. Genel olarak, 14 Kripto Para B veya B- olarak derecelendirildi. ADA, DCR, EOS B- olarak,
BTC, ETH, BTS, IOTA, ONT, NEO, XRP, STEEM, TRX, XLM ve ZIL B olarak değerlendirildi.

C, C + veya C- olarak derecelendirilen kripto paraları;  BCH, DASH, DOGE, ETC, LSK, LTC, XMR, XEM, QTUM, SC, STRAT, UBQ, VEN, WAVES ve ZEC .

Weiss Cryptocurrency Derecelendirmeleri şirketin 24 Ocak’ta “Weiss Cryptocurrency Ratings” in lansmanı ile “her bir koza teknolojisinde, kullanımında ve ticaret modellerinde binlerce veri noktasını analiz eden çığır açan bir modele dayanan” kripto derecelendirmelerini yayınlamaya başladı .

Lansmanında, Weiss Ratings BTC’ye C +vermiş ve “Bitcoin (puan C +), güvenlik ve yaygın kabul için mükemmel puanlar aldığını belirtmektedir. Ancak, bitcoin gecikmelere ve yüksek işlem maliyetlerine neden oluyor. Bazı başlangıç ​​başarılarına ulaşan yoğun çabalara rağmen, Bitcoin’in yazılım kodunu derhal yükseltmek için acil bir mekanizması yoktur. ”

“Yatırımcılar Weiss Cryptocurrency sınıf ölçeğini bu terimlerle yorumlamalılar” diye açıkladı. “A = mükemmel; B = iyi; C = adil; D = zayıf; [ve] E = çok zayıf. ”Buna ek olarak, Weiss Ratings şunları yazdı:“ Artı veya eksi işareti, sırasıyla, bir derece aralığının üst üçte veya alt üçte birini gösterir. Ayrıca, başarısızlığa uğrayan ya da sahtekarlık iddialarına tabi olan kripto para birimlerine bir F notu atanmıştır. ”Şirketin 93 kripto derecelendirme listesi F notuna sahip hiçbir kripto para bulunmamaktadır.

Onun sistemi altında, Weiss Ratings derecelendirmeleri şu şekilde detaylandırdı:

Kripto para birimleri yatırımcıların çıkarına hak kazanmak için A notu elde etmek zorunda değildir. Bir ‘B’ veya hatta ‘B-‘, ‘satın al’ ile eşdeğer bir yatırım notu olarak da nitelendirilir. Aynı zamanda, yatırımcılar bir ‘C’ notu ile aşırı alarm verilmemelidir. Geçme notu; ve yatırımcılar için, ‘bekletme’ eşdeğerini ifade eder.

Kaynak: News.bitcoin.com

Yorum Yap

Yorum Yap