1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yahoo bu yıl içinde kripto para borsası açacak

Yahoo bu yıl içinde kripto para borsası açacak

Yahoo Japan Nikkei raporuna göre, kendi kripto para borsasını oluşturmayı planlıyor. Bunu 2018 yılı içinde faaliyete geçireceği ön görülüyor.

yahoojapon

Nikkei’ye göre, Yahoo Japonya, bir ay sonra BitARG firmasının,  BitARG Exchange Tokyu‘nun hisselerinin %40’ını satın alacak. Akabinde 2019 yılının Nisan ayında tam gelişmiş bir kripto ğara borasını hizmete sunacak.

Japon finansal düzenleyicisi (FSA) tarafından, BitARG şu anda lisanlı durumda. Yahoo Japonya, BitARG’a ek yatırımlar da yapacak. Bu ek yatırımlar, başka bir Yahoo grup şirketi aracılığıyla Ocak 2019-Mart 2019 arasında yapılacak.

Yahoo BitARG hisselerini kendi alt kuruluşu olan forex işlem platformu YJFX vasıtası ile alacak. Nikkei’ye göre , yüzde 40’lık kadar bir hissenin, firmaya 2 milyar yen (19 milyon dolar) bir maaliyeti olacağını söylüyor.

;Bu gelişmeler ışığında, Japonya’da borsa işemleri için FSA’ya kayıtlı olmanın önemini bir kez daha vurgulamaktadır. Binance borsasının karşılaştığı sorunlar tarafından vurgulanmasıyla ortaya çıkıyor.

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap