1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yahoo-Japan Kripto Para Piyasasına Giriyor

Yahoo-Japan Kripto Para Piyasasına Giriyor

Yahoo’nun Japonyaya hizmet veren kısmı, Yahoo-Japon, Japon devletinden lisans almış olan bir kripto para biriminden hisse alarak kripto para piyasasına gireceğini doğruladı.

featured

Yahoo’nun Japonyaya hizmet veren kısmı, Yahoo-Japon, Japon devletinden lisans almış olan bir kripto para biriminden hisse alarak kripto para piyasasına gireceğini doğruladı.

Yahoo-Japon Cuma günü kripto para piyasasına gireceğini ilan etti. Şirket, bu yılın sonbaharında, kripto para birimleri için  al-sat’ı çok kolaylaştıracak bir para birimi başlatacağını söylüyor. Nikkei borsası inceleme yapıyor.

Kendi alt şirketi Z corp yoluyla Yahoo-Japon, Bitarg Exchange Tokyo Co adlı kripto para firmasının % 40’ını satın aldığını doğruladı. Meseleyi bilen bir kişi satın almanın 18 milyon dolar ile 28 milyon dolar arasında olduğunu bildirdi. Kala %60 hala CMD lab adlı ana firmaya ait.

CMD Direktörü “Sanal Para işini, Z corp ile işbirliği yaparak büyütmeye karar verdik” diyor.

LİSANSLI PARA BİRİMİNDE PAY ALMA

Geçtiğimiz ay Bitarg Yahoo-Japon yatırımını inkar etmiş, pek çok olasılık olduğunu bildirmişti. Ancak Cuma günü web sitelerinde bir duyuru yayınladılar:

“Bugün şirketimiz Z corp’un sermaye katılımını kabul etmiştir. Şirket, Yahoo-Japon’un operasyon hizmetlerinden ve güvenlik uzmanlığından yararlanma fırsatını elde edecektir. Böylece müşterilerimiz, şirket tarafından yönetilecek kripto para al-sat servisinden kolayca yararlanacaklardır.

Bitarg geçtiğimiz Mayıs ayında kuruldu. Ancak Ağustos 2017’ye kadar işleme kapalı kaldı. Firma Aralık ayında Japon devlet kurumundan BTC ticareti yapmak için lisans aldı. Haberlere göre al-sat servisi hala başlamadı. Şirket yöneticisi diyor ki “ Devlet, kripto para al-sat (Exchange) hizmeti vermek için başvuranların dosyalarını sıkıca inceliyor, var olan bir kripto para birimini satın almadan sektöre girmek çok zor.”

Japon Devleti, Coincheck’in hacker’lar tarafından hack’lenmesinden sonra, ülkedeki dij para Exchange hizmetlerini teftiş ediyor ve aktif olarak görevden askıya alma emirleri yayınlıyor. Halen 6 firma, ülkede kripto para piyasası işletme başvurularını geri çekmiş durumdalar.

Yorum Yap

Yorum Yap