1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yapay Zeka Destekli Blokzincir Projesi Market Sektörüne Büyük Kazanç Sağlayacak

Yapay Zeka Destekli Blokzincir Projesi Market Sektörüne Büyük Kazanç Sağlayacak

featured

Perakendecilerin ve üreticilerin ürünleri aşırı stoklama ya da stoklama yapıp yapmadıklarını tahmin edebilecekleri bir sistem yaratmak için yapay zekâ destekli bir platform geliştirildi.

 

Bu sistemin sektöre yıllık 500 milyar dolara mâl olan aşırı stoklamaya kesin çözüm getireceği belirtiliyor.

 

Merkezi olmayan Optimal Raf Erişimi anlamına gelen OSA DC, sistemin büyük markalara ve daha küçük zincirlere ürün stoklarını, envanterlerini ve siparişlerini “kesin doğruluk” ile takip etmesini sağladığını belirtiyor.

 

Alışveriş yapanlar aynı zamanda dijital asistanın bir ürünün kaynağı, içeriği, izlenebilirliği ve fiyatını değiştirmeye karşı korumalı bir defterle güvenilir bilgiler sağladığından platformdan da kazanç elde ediyor. OSA DC, bunun “akıllı tüketiciler” in akıllı kararlar verebileceği ve paralarını alan üreticiler ve perakendecilerle aynı düzeyde etkide bulunabileceği yeni bir perakende dönemi yaratacağını söylüyor.

 

Fazla stoklanmayı önleme ilkesi zamanla OSA DC’nin tüketiciye yönelik sistemine de uygulanacak ve şirket, yapay zekâ ile çalışan dijital asistanının, alışveriş yapanların alışverişlerini yönetmelerine ve evsel atıkları azaltmalarına yardımcı olabileceğine inanıyor. WhitePaper’ında belirtilene göre, dünya çapında satın alınan ürünlerin yüzde 30’unun kullanılmadan çöpe gittiği iddia ediliyor ve bunu önleyeceklerini söylüyorlar.

 

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/blockchain-driven-ai-platform-vows-to-solve-500-billion-issue-for-the-retail-industry

Yorum Yap

Yorum Yap