1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yapılan Ankete Göre Bitcoin Yatırımcıyı ‘Korkutmuş’!

Yapılan Ankete Göre Bitcoin Yatırımcıyı ‘Korkutmuş’!

featured
Yeni bir Wells Fargo / Gallup anketi, yatırımcıların ezici bir çoğunluğunun bir miktar ilgiye rağmen Bitcoin’den uzak kaldığını gösteriyor.

 

Bir numaralı kripto para birimi 2018’in ilk yarısına kadar geldiğimizde bir yıl öncesine göre hala üç kat daha fazla. Yeni bir anket, çoğu yatırımcının BTC’den hala uzak kaldığını gösteriyor.

 

Bitcoin Alış Planları Yok

 

Yeni bir Wells Fargo / Gallup anketi, yatırımcılar ve dünyanın en önemli kripto para birimi söz konusu olduğunda bazı ilginç istatistikler gösteriyor. İlk olarak, ankette ankete katılan yatırımcıların büyük çoğunluğunun (yüzde 96) BTC’yi duydukları görülüyor. Anketin ilgi çekici özelliği, yüzde 72’nin kripto para birimini satın alma planları içermemesi.

 

Aslında, sadece yüzde 2 (!) Bitcoin sahibi. Bitcoin bazı yatırımcıların ilgisin çekiyor (yüzde 26) ancak yakın gelecekte herhangi bir satın alma planları olmadığını da ekliyorlar. Yatırımcı ilgisi o kadar küçük ki, katılımcıların yalnızca yüzde 0,5’ten daha azı muhtemelen kısa bir süre içinde Bitcoin’i satın alacak.

 

Bu kadar küçük sayılar, yatırımcılar tarafından sanal para birimine olan güven eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Yatırımcıların yüzde 75’i BTC’nin çok riskli olduğunu düşünürken, sadece yüzde 23’ü biraz riskli olarak görüyor. Sadece yüzde 2’si (muhtemelen Bitcoin’e sahip olanlarla aynı) kripto para birimine “riskli değil” dedi.

 

Yaş ve Yatırım Seviyesi Önemli

 

İlginç olan, yaşın veelde tutulan yatırımın toplam miktarının oranı. 65 yaş ve üstü yatırımcıların sadece yüzde 16’sı BTC hakkında bir şey biliyor, bunlardan yüzde 17’si ilgileniyor, ancak satın almayı planlamıyor. Bu sayılar, 50 yaş ve üstü için yüzde 22’ye (bir şey biliyorum) ve yüzde 20’ye (ilgileniyor ancak satın almıyor) yükseliyor. 18 ile 49 yaş arasındaki yatırımcılar için bu rakamlar yüzde 48’e (bir şey biliyorum) ve yüzde 41’e (ilgileniyor ama satın almıyor) atlıyor.

 

Bir kişi yatırım varlıklarında ne kadar çok bulunursa, kripto para birimine girme olasılığı o kadar az olur. 100.000 $ ‘dan fazla yatırım yapanlar için, sadece yüzde 25’i Bitcoin hakkında bir şey biliyor, yüzde 23’ü ise biraz ilgi çekiyor ancak şu an satın almıyor. Daha küçük bir yatırım toplamına sahip olanlar için farklı bir resim çizilir. Yatırım yapılan varlıklardaki 100.000 $ ‘dan az olan yatırımcılar, BTC ile ilgili bir şey bilenlerin oranı yüzde 39. Yüzde 33, ancak şu an satın almıyor.

 

Bu anket, yaşlarına göre daha düşük miktarda yatırım varlığına da sahip olacak genç yatırımcıların, kripto para birimiyle ilgilenme olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Warren Buffett gibi daha yaşlı, daha varlıklı kalabalık uzaklaşıyor ve BTC’ye aktif bir şekilde düşman olabiliyor. Bu, genç insanların yenilikçi yeni teknolojileri benimsemeye istekli olduğu, daha eski nesillerin ise rahatlıkla takılmayı tercih ettiği için bu mantıklıdır.

 

Bu sayılar gelecekte değişebilir. Kripto para piyasasında daha fazla sayıda finansal devler yer almakta, bu da kurumsal yatırımcıların sürece daha kolay ve daha güvenli hale gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca, Coinbase gibi bazı borsalar, bu tür büyük lig yatırımcıları için özel araçlar üretiyor.

 

Kaynak: livebitcoinnews

Yorum Yap

Yorum Yap