İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yedi Avrupa Şehri IOTA İle Dünyayı Değiştiriyor!

Yedi Avrupa Şehri IOTA İle Dünyayı Değiştiriyor!

featured

IOTA ve IOTA Vakfına ait olan yeni bir proje, yedi farklı Avrupa kentinde enerji denemeleri ve çeşitli deneylerde kullanılacak blockchain teknolojisi için fon topladı.

 

Çoğu Avrupa Birliği’nden gelecek olan finansmanın, IOTA Vakfı, Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni kapsayan yaklaşık 25 şirketten oluşan +CityxChange Konsorsiyumu’na 30 Milyon € civarında bir ödeme olması bekleniyor.

 

Söz konusu şehirler ve ülkeler arasında;

 

Trondheim (Norveç), Limerick (İrlanda), Alba Iulia (Romanya), Písek (Çek Cumhuriyeti), Sestao (İspanya), Smolyan (Bulgaristan) ve Võru (Estonya) bulunuyor.

 

Bu kapsamda, söz konusu şehirler, bölgedeki insanların yaşam kalitesini arttırmak ve geliştirmek için blockchain teknolojisini keşfedecek ve en önemlisi de şehrin gerektirdiği enerjiden daha fazla enerji üretmek için blockchain teknolojisini kullanacak.

 

Bitcoinist.com’a göre, IOTA Vakfı İş Geliştirme Müdürü Wilfried Pimenta şunları söyledi:

 

Akıllı şehirler, IOTA için inovasyonun en hızlı büyüyen çapraz sektörel alanlarından biridir. Hareketlilik, enerji veya veri piyasasında işimiz ve ortaklıklarımız üzerine kurulu olan bu akıllı şehir ekosistemleri, hepsini bir araya getiriyor.

 

Üstelik IOTA kurucu ortağı David Sønstebø şunları söyledi:

 

Avrupa çapında sayısız şehirde akıllı şehir bağlamında IOTA’nın faydasını keşfetmek ve kanıtlamak, ileriye dönük olarak inanılmaz derecede değerli olacaktır.

 

Bu proje kapsamında IOTA, blockchain teknolojisi için yeni bir kullanıma öncülük ediyor ve teknolojinin, dünya genelinde birçok uzmana yönelik bir ilgi alanı olan enerji tüketimini iyileştirmek için nasıl kullanılabileceğini ciddi bir şekilde araştırıyor. İhtiyacımız olan daha temiz enerjiyi üreterek, şehirler artık kaynakları tüketme riski altında olmayacak.

 

Eğer bu proje işe yararsa, IOTA’nın teknoloji şubesini Avrupa’nın diğer şehirlerinde de görmeyi umuyoruz ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Avustralya’nın da dahil olduğu dünyanın diğer bölgelerinde de benzer denemelerin yapılmasını bekliyoruz.

 

 

Kaynak: cryptodaily

Yorum Yap

Yorum Yap