1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Zil Coin (Zilliqa) Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Zil Coin (Zilliqa) Nedir, Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Zıl (Zıllıqa) coin incelemesi

featured

Zilliqa (ZIL) Coin Nedir?

Dürüst olmak gerekirse, bu proje çok abartılacak yere göğe sığdıramicak kadar anlatacağım bi yanı yok, ancak teknoloji umut vaat ediyor ve blockchain sektörünün en büyük sorunlarından birini başarıyla çözebildiğini kanıtladı, ‘ölçeklenebilirlik‘. Bunu da Sharding teknolojisini kullanarak yapmaktadır.

 

Sharding nedir?

Büyük miktarda verileri yönetebilmek için bütünü parçalara ayırarak ve bu parçalar üzerinde çeşitli alanlara göre başka makinalara dağıtararak, veri merkezinin daha hızlı çalışmasını amaçlayan teknolojidir.

zilliqa (zil), ölçeklenebilirlik, ikili

 

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) gibi coinler  saniyede belirli bir  işlem miktarını yönetebilmektedir yönetilenn bu ağların gelecekteki uygulamaları ele alabilme yeteneği azalıcaktır. Gelecekte, hangi blockchain platformlarının bir seferde ne kadar işlemi üstlenebileceği tartışılacak.

İşlemleri doğrulayan düğümlerin geleneksel sistemini kullanmaktan ziyade, Zilliqa, (tahmin edeceğiniz gibi) ağları birbirleriyle paralel olarak işleyebilmeleri hizmetler.site için ağları parçalara ayıran bir yöntem kullanır. ZIL, bu sistemin en çekici parçalarından biri olan güvenlikten ödün vermeden bunu yapabilir.

View image on Twitter

Şu anda, Ethereum ve Bitcoin tarafından sunulan ölçeklenebilirlik sorunlarıyla uğraşmaya çalışan düzinelerce kripto-para projesi var.

Zıllıqa’yı bumlardan farklı kılan; Şirket, kullanıcılara olağanüstü yüksek hızlar sunarken, platformlar aynı anda sayısız işlemi gerçekleştirme olanağı sunuyor.Güvenlik seviyeleri de oldukça iyidir; blok zinciri kullanıcılarına, kimliklerinin isimsiz kalacağını, paralarının ve kriptokrasitesinin güvende olduğunu garanti etmektedir .Akıllı sözleşmelerden oluşan yeni bir tasarım ile en üst düzey paralellik ile tasarlanmıştır; bu da tüketicilerin bu özellikten tam olarak faydalanmasını sağlar.Platform ölçeklenebilir, böylece uyarlanabilir hale getirilmiştir.

 

Güncel Zilliqa (ZIL) Fiyatı

 

Yorum Yap

Yorum Yap